75 let operace Anthropoid na Klárově

30.05.2017

Anthropoid

Letos tomu je už 75 let, co byl proveden úspěšný atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha - Operace Anthropoid. K tomuto výročí připravila Československá obec legionářská spolu s předními odborníky na atentát a heydrichiádu výstavu s názvem Anthropoid – 75 let, kterou si můžete prohlédnout v parku na Klárově na Praze 1 hned u památníku 2. odboje.

Místo nebylo vybráno náhodou, přes ulici se nachází dům, kde měly byt Marie Kovárníková se svou sestrou. Ty zde přebíraly zprávy o Heydrichově denním programu, které předávaly parašutistům. Výstava oslavuje nejen hrdinství vojáků, ale také nezištnou pomoc řady domácích, kteří za to zaplatili mučením a životy celých rodin.

Výstava je připravena v českém a anglickém jazyce, díky čemuž může oslovit nejen domácí, ale i zahraniční turisty, které tématu atentátu přivedly i nejnovější filmy. Výstava uvádí některé věci na pravou míru a zároveň navádějí zájemce na další místa v Praze a okolí, která jsou spojené s parašutisty a jejich pomocníky.

Výstava bude na Klárově k vidění do 15. června, a poté se přesune na Karlovo náměstí.

Aktuálně z Prahy

26.11.
2018

Vánoční výstava v Betlémské kapli

Tradiční vánoční výstava v Betlémské kapli byla zahájena. Letošní téma jsou Hravé Vánoce...

28.10.
2018

Otevření Národního muzea – vstup zdarma

Při příležitosti stého výroční vzniku České republiky bude otevřena zrekonstruovaná Historická budova Národního muzea a s ní dvě tematické výstavy...

24.09.
2018

Výstava rekonstrukce Letenského kolotoče

Unikátní Letenský kolotoč, který prochází kompletní rekonstrukcí, bude vystaven v Národním technickém muzeu...

Zobrazit více aktualit z Prahy