Kutná Hora a kostnice

Kostnice (Kutná Hora)

Kutná Hora představuje malebné město vzdálené zhruba 60 km od Prahy, které si uchovalo původní historické jádro, a kde se vrátíte do dob středověkého dolování a ražby stříbra. Razil se zde i slavný pražský groš.

Ve 14. a 15. století bylo město druhým nejbohatším v českém království, díky čemuž zde mohlo vyrůst mnoho rozmanitých a unikátních architektonických památek. Od roku 1995 je proto Kutná Hora na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Naše procházka městem zahrnuje návštěvu středověkého stříbrného dolu nebo Českého muzea stříbra. Dále slavnou gotickou katedrálu sv. Barbory a Vlašský dvůr – bývalou královskou mincovnu a prohlédnete si celou řadu gotických, renesančních a barokních městských domů. Uvidíte také gotickou kašnu a kostel sv. Jakuba.

Po obědě ve stylové restauraci navštívíte Kostnici v blízkém Sedlci. Výzdoba kaple Kostnice je složená z více jak 40 000 lidských kostí, které jsou dovedně sestavené v obrazce znázorňující Schwarzenberský erb apod.

Délka:

6 hod.

Způsob dopravy:

autobusem, pěšky

Cena:

dospělí 990 Kč
studenti 850 Kč
děti 500 Kč

V ceně je vstupné do objektů, doprava autobusem i náš průvodce.

Kontaktní formulář

Zaujala Vás tato nabídka? Napište nám!

Vyplňte prosím své křestní jméno.

Vyplňte prosím své příjmení.

Vyplňte prosím svou e-mailovou adresu.

Vyplňte prosím své telefonní číslo.

Vyplňte prosím text Vaší zprávy.

Mohlo by vás dále zajímat:

Hrad Karlštějn

Hrad Karlštějn

Poznáte nejslavnější hrad České republiky, hrad Karlštejn, který založil císař a král Karel IV. nejen jako bezpečnou schránku pro korunovační klenoty.

Karlovy Vary a sklárna Moser

Karlovy Vary a sklárna Moser

Navštivte nejznámější české lázně, Karlovy Vary. Najdete zde nejen léčivé prameny, ale také světoznámý karlovarský porcelán, sklárnu Moser a mnohé další.

Drážďany a galerie Zwinger

Drážďany a galerie Zwinger

Navštivte krásné město Drážďany a jeho slavnou obrazárnu Zwinger. Najdete zde mnoho dalších památek, které povstaly doslova z popela po 2. světové válce.

Český Krumlov a UNESCO

Český Krumlov a UNESCO

Český Krumlov, jedno z nejkrásnějších měst České republiky, které si zachovalo svůj středověký ráz a právem patří na seznam UNESCO.

Aktuálně z Prahy

26.11.
2018

Vánoční výstava v Betlémské kapli

Tradiční vánoční výstava v Betlémské kapli byla zahájena. Letošní téma jsou Hravé Vánoce...

28.10.
2018

Otevření Národního muzea – vstup zdarma

Při příležitosti stého výroční vzniku České republiky bude otevřena zrekonstruovaná Historická budova Národního muzea a s ní dvě tematické výstavy...

24.09.
2018

Výstava rekonstrukce Letenského kolotoče

Unikátní Letenský kolotoč, který prochází kompletní rekonstrukcí, bude vystaven v Národním technickém muzeu...

Zobrazit více aktualit z Prahy