Otevření Národního muzea – vstup zdarma

28.10.2018

Národní muzeum

V neděli 28. října se pro veřejnost slavnostně otevře nově zrekonstruovaná Historická budova Národního muzea, resp. její část.

U příležitosti 100 výroční České republiky zde budou návštěvníci moci obdivovat nejen celou rekonstrukci, která budově vrátila původní skvostný ráz, ale také dvě výstavy.

První nese název – Česko-slovenská/Slovensko-česká výstava, která odvypráví příběh, jak se zpočátku nereálný projekt Československa stal skutečností. Přiblíží dějiny společného státu Čechů a Slováků, včetně toho, co nás spojovalo i rozdělovalo. Na pozadí skutečných osudů konkrétních lidí vykreslí vztahy mezi oběma národy.

Druhá výstava ukáže 200 z nejvýznamnějších a nejzajímavějších sbírkových předmětů z více než 20 milionů sbírkových předmětů se sbírky Národního muzea. Jejich rozmanitost ukáže široký záběr muzejní činnosti. Najdete zde předměty ze sbírek historických, přírodovědných a uměleckých z Čech i z celého světa. 

Až do konce roku 2018 je vstupné do budovy Národního muzea zdarma, včetně doprovodných programů.

Aktuálně z Prahy

26.11.
2018

Vánoční výstava v Betlémské kapli

Tradiční vánoční výstava v Betlémské kapli byla zahájena. Letošní téma jsou Hravé Vánoce...

28.10.
2018

Otevření Národního muzea – vstup zdarma

Při příležitosti stého výroční vzniku České republiky bude otevřena zrekonstruovaná Historická budova Národního muzea a s ní dvě tematické výstavy...

24.09.
2018

Výstava rekonstrukce Letenského kolotoče

Unikátní Letenský kolotoč, který prochází kompletní rekonstrukcí, bude vystaven v Národním technickém muzeu...

Zobrazit více aktualit z Prahy