Svatováclavské slavnosti na Václavském náměstí

14.09.2016

Svatováclavské slavnosti na Václavském náměstí

Dnes byly zahájeny na Václavském náměstí v Praze Svatováclavské trhy, které jsou spojeny s oslavou svátku knížete sv. Václava. Trhy i řada doprovodných akcí bude probíhat až do 28. září, kdy vyvrcholí.

Návštěvníci se mohou těšit na gastronomické speciality, stánky s moravským vínem, drobnými dárky, ale také historický doprovodný program. V něm nebudou chybět kejklíři, hudebníci, tanečnice a průvod v čele s knížetem Václavem, který projde spodní částí Václavského náměstí.

Slavnosti myslí i na děti, pro které je připraven tematický program, kde si vyzkouší dobové hry, jako je hod na kord, oblékání rytířské zbroje, historické tance a soutěže. Slavnosti budou mít i svého průvodce, kterým bude herold, který návštěvníkům připomene v českém i anglickém jazyce důležité historické momenty ze života knížete Václava.

27. září od 17:00 se můžete zúčastnit Svatováclavského duchovního zastavení, které proběhne pod sochou sv. Václava a které pořádá Pražské arcibiskupství a Sdružení přátel Václavského náměstí.

Aktuálně z Prahy

26.11.
2018

Vánoční výstava v Betlémské kapli

Tradiční vánoční výstava v Betlémské kapli byla zahájena. Letošní téma jsou Hravé Vánoce...

28.10.
2018

Otevření Národního muzea – vstup zdarma

Při příležitosti stého výroční vzniku České republiky bude otevřena zrekonstruovaná Historická budova Národního muzea a s ní dvě tematické výstavy...

24.09.
2018

Výstava rekonstrukce Letenského kolotoče

Unikátní Letenský kolotoč, který prochází kompletní rekonstrukcí, bude vystaven v Národním technickém muzeu...

Zobrazit více aktualit z Prahy