Tančící dům

Tančící dům

Moderní stavbu Tančícího domu najdeme na Rašínově nábřeží, do jehož řady domů elegantně zapadá. Základní kámen k Tančícímu domu byl položen roku 1994 a stavba byla dokončena o dva roky později.

Za jejího architekta byl vybrán Chorvat Vlado Milunič, který si na pomoc přizval světoznámého architekta a designéra Franka O. Gehryho. Název domu, Ginger a Fred, je inspirovaný slavným meziválečným tanečním párem Ginger Rogersové a Freda Astaira. Tanečníka představuje věž kamenná s kopulí navrchu a tanečnici věž skleněná.

Budova získala řadu ocenění, mimo jiné i ocenění v kategorii design roku 1996 v anketě amerického Time. V budově, která má 7 nadzemních a 2 podzemní podlaží, jsou dnes kanceláře, luxusní kavárna a restaurace.

Zajímavost:

V místech dnešního Tančícího domu stával dříve dům, který zasáhly americké bomby při leteckém náletu na Prahu v roce 1945, kdy noční Praha byla zaměněna za Drážďany.

Aktuálně z Prahy

26.11.
2018

Vánoční výstava v Betlémské kapli

Tradiční vánoční výstava v Betlémské kapli byla zahájena. Letošní téma jsou Hravé Vánoce...

28.10.
2018

Otevření Národního muzea – vstup zdarma

Při příležitosti stého výroční vzniku České republiky bude otevřena zrekonstruovaná Historická budova Národního muzea a s ní dvě tematické výstavy...

24.09.
2018

Výstava rekonstrukce Letenského kolotoče

Unikátní Letenský kolotoč, který prochází kompletní rekonstrukcí, bude vystaven v Národním technickém muzeu...

Zobrazit více aktualit z Prahy