Týden vědy a techniky v Praze

06.11.2017

Týden vědy a techniky v Praze

V Praze a v celé republice vůbec právě startuje největší vědecký festival - Týden vědy a techniky AV ČR. Od 6. do 12. listopadu 2017 tak proběhne více jak 500 akcí po celém Česku, které budou reprezentovat především přednášky, výstavy, dny otevřených dveří, workshopy, science show, panelové diskuse a další.

Pro žáky ZŠ a SŠ budou určeny přednášky, exkurze, science show a další akce především v dopoledních hodinách. Lákadlem bude jistě i tzv. úniková hra, kterou si budou moci zahrát v pražské budově Akademie věd ČR na Národní třídě. Ve speciálně upravené místnosti na ně budou čekat virtuální zámky, které budou v limitovaném čase muset překonat. Hra je vhodná pro školní kolektivy, protože se jí může najednou zúčastnit až 30 žáků. V odpoledních a večerních časech bude připraven program pro širokou veřejnost a nebudou chybět ani přednášky našich předních vědců.

Aktuálně z Prahy

26.11.
2018

Vánoční výstava v Betlémské kapli

Tradiční vánoční výstava v Betlémské kapli byla zahájena. Letošní téma jsou Hravé Vánoce...

28.10.
2018

Otevření Národního muzea – vstup zdarma

Při příležitosti stého výroční vzniku České republiky bude otevřena zrekonstruovaná Historická budova Národního muzea a s ní dvě tematické výstavy...

24.09.
2018

Výstava rekonstrukce Letenského kolotoče

Unikátní Letenský kolotoč, který prochází kompletní rekonstrukcí, bude vystaven v Národním technickém muzeu...

Zobrazit více aktualit z Prahy