Voda v krajině - expozice Národního zemědělského muzea

14.11.2017

Voda v krajině

Do konce prosince 2017 máte možnost shlédnout unikátní výstavu na půdě Národního zemědělského muzea, která nese název Voda v krajině.

Expozice vás seznámí s vodou jako živlem, zdrojem života a s její rolí v životě člověka, který je na ní zcela závislý. Ústředním bodem je plastický model České republiky, na němž se promítají různé příběhy vody, ale také vysvětlují skutečné příčiny a zákonitosti povodní v kontrastu s nejsuššími oblastmi ČR a důvody, proč tomu tak je. Důležitým poselstvím je, že ačkoliv jsme země na vodní zdroje bohatá, ohroženi suchem jsme stejně jako celá planeta.

V interaktivní části výstavy je možné si ve skleněných válcích vyzkoušet rozmanité vlastnosti vody v krajině. Její sílu, vsakování, ale také její spotřebovávání. Interaktivní skleněné knihy, zase podávají informace o vodě jako základu života, koloběhu vody v přírodě minerálních pramenech.

Role člověka je v expozici postavena do ústřední role, neboť je to on, kdo může negativně i pozitivně ovlivnit koloběh vody na planetě Zemi.

Aktuálně z Prahy

26.11.
2018

Vánoční výstava v Betlémské kapli

Tradiční vánoční výstava v Betlémské kapli byla zahájena. Letošní téma jsou Hravé Vánoce...

28.10.
2018

Otevření Národního muzea – vstup zdarma

Při příležitosti stého výroční vzniku České republiky bude otevřena zrekonstruovaná Historická budova Národního muzea a s ní dvě tematické výstavy...

24.09.
2018

Výstava rekonstrukce Letenského kolotoče

Unikátní Letenský kolotoč, který prochází kompletní rekonstrukcí, bude vystaven v Národním technickém muzeu...

Zobrazit více aktualit z Prahy