Výstava Václavák

21.11.2017

Václavák

Na Václavském náměstí můžete od 3. listopadu do 29. prosince 2017 navštívit velkoformátovou výstavu pod širým nebem s nočním nasvícením. Najdete zde patnáct panelů s fotografiemi, kresbami a grafikami, které ilustrují, jak bohatá, pestrá a zajímavá je historie Václavského náměstí.

Dozvíte se zde řadu zajímavostí, které mnohdy ani sami Pražané neznají. Velice působivá je zejména výpověď snímků připomínajících významné momenty 20. století.

Například milovníci historie si se mohou těšit na detailní snímky unikátních archeologických nálezů z výkopů nebo na různé kuriozity. Mezi ně patří i alegorický vůz ve tvaru křižníku Aurora, který náměstím proplul v roce 1960. Dozvíte se také, že po náměstí krátce jezdily trolejbusy a kde je možné vidět kus původního středověkého opevnění. Soudobé fotografie Martina Frouze odhalí pohledy, které nejsou běžně k vidění, nebo si jich běžní chodci dosud nevšimli.

Zaujme vás možná i část výstavy věnovaná plánům na revitalizace náměstí, které naznačují, jak by mohlo náměstí vypadat v blízké budoucnosti.

Aktuálně z Prahy

26.11.
2018

Vánoční výstava v Betlémské kapli

Tradiční vánoční výstava v Betlémské kapli byla zahájena. Letošní téma jsou Hravé Vánoce...

28.10.
2018

Otevření Národního muzea – vstup zdarma

Při příležitosti stého výroční vzniku České republiky bude otevřena zrekonstruovaná Historická budova Národního muzea a s ní dvě tematické výstavy...

24.09.
2018

Výstava rekonstrukce Letenského kolotoče

Unikátní Letenský kolotoč, který prochází kompletní rekonstrukcí, bude vystaven v Národním technickém muzeu...

Zobrazit více aktualit z Prahy